Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kvůli uzavírce Wilsonova mostu se mění i…

Kvůli uzavírce Wilsonova mostu se mění i trasy některých autobusů

V souvislosti s uzavírkou Wilsonova mostu dojde s platností od ranní výpravy 25. července 2013 k úpravám tras a provozu autobusových linek č. 34, 35, N2, N3, N5 a N6.

Linka č. 34

• Změna se týká pouze spojů, které v běžném provozu zařazují a končí v zastávce Hl. nádr. ČD, Americká. Tyto spoje budou začínat v zastávce Hl. nádr. ČD, U Ježíška ve směru k Mikulášské ulici (v současnosti zastávka pouze pro linky ČSAD) a končit budou v zastávce linky č. 35 Hl. nádr. ČD, U Ježíška (zastávka ve směru ke křižovatce s Prokopovou ulicí). Náhradní trasa bude v obou směrech vedena ulicemi: U Trati – Mikulášská – Sirková – původní most U Jána – Anglické nábřeží – Americká do zastávky Mrakodrap a dále po stálé trase. V ostatním úseku trasy je linka beze změn.
    Na objízdné trase není zřízena pro tuto linku žádná zastávka. Zastávka Hl. nádr. ČD, Americká je po dobu uzavírky zrušena. Rozsah provozu linky zůstává nezměněn.

Linka č. 35

• Na této lince bude upraveno blokové otáčení spojů v centru města a bude se realizovat následovně: Po odbavení cestujících v zastávce Mrakodrap pojede spoj Anglickým nábřežím přes  původní most U Jána, Sirkovou a Mikulášskou ulicí do ulice U Trati a do konečné zastávky Hl. nádr. ČD, U Ježíška. Zpět k Mrakodrapu pojede po dané trase linky č. 35 ulicemi U Trati a Prokopova.
    Na objízdné trase budou spoje odbavovat cestující v zastávce Anglické nábřeží. Zastávka Hl. nádr. ČD, Americká bude po dobu uzavírky zrušena. Rozsah provozu linky zůstává nezměněn.

Linky N2 a N5

• V obou směrech budou linky vedeny mezi zastávkami Mrakodrap a Mikulášské nám. Anglickým nábřežím přes původní most U Jána, Sirkovou ulicí a Mikulášskou ulicí. Na objízdné trase budou spoje cestující odbavovat v zastávkách linek č. 1 a 2 Hl. nádr. ČD, Sirková. Zastávka Hl. nádr. ČD, Americká bude po dobu uzavírky zrušena. Rozsah provozu linek zůstává nezměněn.

Linky N3 a N6

• Obousměrně budou linky mezi zastávkami Mrakodrap a Gambrinus vedeny Anglickým nábřežím, přes původní most U Jána a ulicí U Prazdroje. Na objízdné trase budou spoje odbavovat cestující v zastávce U Prazdroje. Zastávka Hl. nádr. ČD, Americká bude po dobu uzavírky zrušena. Rozsah provozu linek zůstává nezměněn.

Zveřejněno: 18. 7. 2013, Kubalová Zdeňka