Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Loni se v Měšťanské besedě uskutečnilo téměř…

Loni se v Měšťanské besedě uskutečnilo téměř dva tisíce akcí

Ilustrační foto Měšťanská beseda

Ilustrační foto

Téměř dva tisíce akcí se uskutečnilo v budově Měšťanské besedy v minulém roce. Z toho kulturních produkcí 835. V sezoně se v unikátních secesních prostorách, které jsou ve vlastnictví města Plzně, denně koná pět až šest akcí. Střídají se zde koncerty, divadelní představení, reprezentační plesy, společenské, vzdělávací i firemní akce, festivaly, přednášky a akce pro děti či seniory. Každý den také promítá kino Beseda.

Od roku 2009 provozuje budovu Měšťanské besedy společnost Dominik Centrum. „Za dobu našeho působení se nám podařilo zvýšit celkový počet akcí v průměru o třicet procent. Kulturních akcí přibylo ještě více a k naší velké radosti se nám daří zařazovat i divácky náročnější akce,“ říká Ivan Jáchim ředitel společnosti Dominik Centrum.

Celková návštěvnost Besedy se již třetím rokem po sobě pohybuje okolo 140 tisíc lidí.

Zveřejněno: 28. 1. 2013, Pecuch Martin