Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Malí záchranáři se utkali v areálu požární…

Malí záchranáři se utkali v areálu požární stanice Plzeň - Košutka

Součástí soutěže bylo také prověřování znalostí v oblasti poskytování první pomoci.

Foto: HZS PK a Odbor kriziového řízení MMP

Družstvo plzeňské 7. základní školy z Vinic zvítězilo v soutěži Malý záchranář, která se konala v úterý 21. května v prostorách areálu požární stanice Plzeň - Košutka. Druhý post obsadili soutěžící 14. základní školy z Doubravky a bronz vybojovali žáci ze slovanské 21. základní školy. Cílem soutěže s již desetiletou tradicí je podpořit výuku především v oblasti ochrany člověka při mimořádných situacích.

Družstva žáků 4. a 5. tříd plnila jak ve spolupráci, tak samostatně praktické i teoretické úkoly na stanovištích zaměřené právě na problematiku ochrany obyvatelstva. Odměnou všem soutěžícím byla prohlídka požární stanice a ukázky výcviku hasičů a městské policie.

Soutěž pořádal Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s odborem krizového řízení magistrátu, ZZS PK, Státním zdravotním ústavem v Plzni, Oblastním spolkem ČČK a městskou policií. Povzbudit žáky v soutěžení přijel i primátor Martin Baxa, která nad akcí převzal záštitu.

Nejlepším družstvem byli žáci ze 7. základní školy.

Zveřejněno: 22. 5. 2013, Mařanová Helena