Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Malířka Dana Raunerová a Skřítci vystavují v…

Malířka Dana Raunerová a Skřítci vystavují v Divadle Alfa

Žákyně výtvarné školičky Skřítek

Foto: www.raunerova.cz

Od pondělí 4. listopadu bude ve foyer Divadla Alfa k vidění výstava plzeňské malířky Dany Raunerové a Skřítků, jejích nejmenších „studentíků“ z výtvarné školičky Skřítek, která vznikla při Střední soukromé uměleckoprůmyslové škole Zámeček v Křimicích v roce 2012 a spojuje děti ve věku od 5 do 13 let. Dana Raunerová již řadu let spolupracuje s Divadlem Alfa. Jako scénografka se podílela na několika inscenacích, naposledy navrhovala a částečně i vyráběla loutky k inscenaci Čert tě vem!, která měla premiéru v prosinci 2012. Alfu dobře znají i děti z výtvarné školičky Skřítek.

„Téma pro výstavu ale nebylo prostoru divadla a jeho náplni nijak násilně přizpůsobováno. Vždyť život jako celek je námětem pro divadelní hry. Není to tedy prezentace jen a jen pohádkových bytostí či postav k divadlu se vážících, ale ve výstavní kolekci je zastoupeno vše, co děti zaujme v divadle života. Jsou to příběhy, zvířata i ony samotné,“ říká k vystaveným kresbám svých žáků Dana Raunerová. Její vlastní práce jsou výběrem z akrylových pláten větších rozměrů fungujících i v sestavách triptychů a diptychů. Tematicky jsou blízké dětské tvorbě - zabývají se rovněž příběhy nepříběhy z tohoto světa lidí i zvířat a přírody vůbec.

Výstava Ach, ta láska nebeská! potrvá ve foyer do 31. ledna 2014 a vstup na ni je zdarma. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8 do 15:30 hodin a mimo tuto dobu také vždy hodinu před představením (obvykle sobota odpoledne a pondělí večer).

Zveřejněno: 1. 11. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni