Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město vypíše zakázku na vybudování archivu a…

Město vypíše zakázku na vybudování archivu a kulturního centra na Světovaru

Vizualizace Světovaru

Odůvodnění veřejné zakázky na rekonstrukci dvou budov, které tvoří jeden celek, a revitalizaci přilehlých pozemků v areálu bývalého pivovaru Světovar schválili zastupitelé. Vzniknout zde má městský archiv a kulturní centrum 4x4 Cultural Factory. Pro část archivu je cílem vytvořit podmínky pro skladování archiválií v souladu se zákonem o archivnictví a spisové službě, zvýšit kapacitu depozitářů s vytvořením dostatečné rezervy a také umožnit bezbariérový přístup do badatelny pro veřejnost. Uskutečněním projektu 4x4 Cultural Factory dojde k vybudování multifunkčního prostoru, technologicky splňujícího potřeby všech uměleckých žánrů. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 215 milionů korun a termín dokončení prosinec 2014.

Zveřejněno: 22. 3. 2013, Pecuch Martin