Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město zřídilo právní poradenství pro cizince
Přečíst článek nahlas

Město zřídilo právní poradenství pro cizince

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně nově zřídil od začátku října právní poradenství pro pracovníky v sociálních službách, kteří se zabývají prací s cizinci. Služba bude cizincům v zastoupení sociálního pracovníka poskytována zdarma.

„Časté dotazy pracovně-právního charakteru, soupis právních dokumentů či jiné dotazy z právnické oblasti zodpoví erudovaný právník, s nímž odbor uzavřel smlouvu. Pro její využití však platí povinnost, aby s rodinou či jednotlivcem – cizincem – pracovala konkrétní nezisková organizace působící na území města Plzně,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„Pokud se tento integrační nástroj osvědčí, zahrneme ho jako inovaci do projektu Ministerstva vnitra České republiky pro podporu integrace cizinců, v němž se město Plzeň dlouhodobě angažuje,“ dodala Tereza Šlajsová, projektová manažerka odboru sociálních služeb a garantka služeb pro cizince.

Editace textu: Marie Fialová

Zveřejněno: 15. 10. 2020, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni