Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Městská galerie zorganizovala příměstský…

Městská galerie zorganizovala příměstský tábor s výtvarným programem

V ukázce na fotografii jsou autorem výtvoru vlevo děti, vpravo je artefakt Tomáše Hlavenky.

Kreslení zvířátek a vytváření lesních příbytků pro ně, výprava do přírody, návštěva zoo a taky možnost vyzkoušet si práci umělce včetně vytvoření sochy. To všechno zažila zhruba desítka dětí, které se přihlásily do uměleckého příměstského tábora poprvé letos o prázdninách organizovaného Galerií města Plzně. Tábor se koná v době výstavy Tomáše Lahody a Tomáše Hlavenky a svým zaměřením navazuje na koncepci této výstavy.

Jak se povedlo pedagogickému dozoru Lence Kodlové, Alešce Čeňkové a Zuzaně Motlové inspirovat malé tvůrce, bude k vidění při zítřejší odpolední vernisáži v galerii.

Zveřejněno: 25. 7. 2013, Pecuch Martin