Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Městská policie učí děti z mateřských škol…

Městská policie učí děti z mateřských škol bezpečnému chování v dopravě

Městská policie učí děti z mateřských škol bezpečnému chování v dopravěBezpečné přecházení, správné návyky při jízdě v autě, vždy zapnutý bezpečnostní pás. Preventivní akce zaměřené na nejmladší účastníky silničního provozu pořádá městská policie také v plzeňských mateřských školách. Metodici prevence kriminality s dětmi diskutují nejen o těchto tématech, ale snaží se je i prostřednictvím simulovaných scének správnému chování naučit.

„Podle výpovědí dětí zastává mnoho rodičů mylný názor, že se na krátkém úseku nemůže nic stát, a tudíž není nutné dítě upevnit do dětské sedačky. Před nesprávností tohoto tvrzení a před možnými následky se je snažíme varovat,“ vysvětluje Dana Krausová, metodička prevence kriminality Městské policie Plzeň.

Strážníci se projektu zaměřenému na bezpečné chování malých dětí v dopravě věnují již několik let. Kromě besed letos pomáhají například s vybavením mateřských škol reflexními vestičkami a dopravními terčíky.

Zveřejněno: 3. 6. 2013, Pecuch Martin