Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mladí hudebníci převzali ceny za…

Mladí hudebníci převzali ceny za reprezentaci města

Flétnistka Barbora Hassová a akordeonisté Jan Marhoul a Luboš Marek získali cenu Plzeňský Orfeus, kterou každoročně uděluje Nadace 700 let města Plzně nadějným mladým hudebníkům. Jedná se o studenty, kteří významně propagují a reprezentují město Plzeň v oblasti klasické hudby na národní i mezinárodní úrovni a úspěšně se účastní soutěží ve svém oboru. Ceny jim předal osobně primátor Martin Baxa na pátečním plese nadace v Měšťanské besedě. Plzeňského Orfea v kategorii Junior převzali houslista a kytarista Kryštof Kohout a Tomáš Kozák, který hraje na tři nástroje – příčnou flétnu, dudy a kytaru. Komise se zároveň vzhledem k vynikajícím výsledkům rozhodla udělit také dvě mimořádná ocenění pro akordeonistu Jeronýma Širokého a Sebastiána Kuhna, který se věnuje klavíru, trubce a hře na bicí.

Všichni hudebníci se znovu sejdou na koncertě, který se v rámci  festivalu Smetanovské dny uskuteční 17. března v kulturním domě Peklo. „Zahrají si zde společně s Plzeňskou filharmonií, což bude pro všechny obrovský zážitek,“ uvedla Alena Kozáková z Nadace 700 let města Plzně.

Zveřejněno: 18. 2. 2013, Pecuch Martin