Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mladí Viktoriáni si v rámci UEFA Youth…

Mladí Viktoriáni si v rámci UEFA Youth League zahrají proti dorostencům Manchesteru City

FC Viktoria Plzeň - dorostenecký tým

Zdroj foto: www.fcviktoria.cz

Historicky první ročník vznikající soutěže UEFA Youth League zahájí mladí fotbalisté Viktorie Plzeň. V úterý 17. září se utkají s dorostenci Manchesteru City. Podle generálního manažera Adolfa Šádka je to nejen pro Viktorii Plzeň, ale i pro celý český fotbal obrovská možnost konfrontace v této mládežnické kategorii. „Budeme mít možnost vidět konfrontaci českého dorosteneckého fotbalu s jedním z nejvyspělejších evropských týmů a já sám jsem zvědavý, jak ta konfrontace bude vypadat,“ uvedl.

Přestože se objevovaly úvahy, že se utkání budou hrát mimo Plzeň, nakonec se podařilo připravit centrum v Luční ulici, tak aby se mohlo hrát tady. „Je to nesmírně důležité i pro samotnou Plzeň. Řešení hrát mimo Plzeň by nebylo správné pro hráče, pro rodiče, pro přátele. Zápas se hraje navíc vždy v dopoledních hodinách v den zápasu ´A´ týmu a je jen dobře, že jsme s velkým nasazením zajistili možnost sehrát zápasy na hřišti v Luční ulici. Věřím, že toto řešení se ukáže jako ideální jak z hlediska organizace, tak také diváckého zájmu,“ konstatoval Adolf Šádek.

Zveřejněno: 16. 9. 2013, Pecuch Martin