Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na magnetická děla a hudbu bez dotyku láká…

Na magnetická děla a hudbu bez dotyku láká nová výstava v Techmnanii

Ilustrační fotografie

Plzeňské science centrum Techmania připravilo novou expozici, která hravým způsobem představí práci a vědecké výsledky odborníků ze Západočeské univerzity. Slavnostní zahájení se uskuteční v úterý 5. března od 10 hodin.

Rozlehlá montovaná konstrukce umístěná přímo v hlavní části Techmanie poskytne azyl netradičním přístrojům, jako je například magnetické dělo vystřelující obruče do výšky až dvou metrů, a ukáže základní fyzikální zákony elektrotechniky. Točivé magnetické pole se stane základem hravého exponátu s názvem Závod autíček.

„Návštěvníky určitě zaujme takzvaný ferrufluid, tedy magnetická kapalina, která dokáže téct do kopce. Pozoruhodný je také elektronický hudební nástroj Theremin, na nějž člověk může hrát, aniž by se jej dotýkal,“ láká návštěvníky Kamila Kvapilová, tisková mluvčí Západočeské univerzity.

Expozice Regionálního informačního centra elektrotechniky střídá populární výstavu věnovanou Centru nových technologií a materiálů, kterou zhlédlo přes 15 400 návštěvníků.

Zveřejněno: 27. 2. 2013, Pecuch Martin