Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na vytváření konkrétní podoby sociálních…

Na vytváření konkrétní podoby sociálních služeb ve městě se podílejí pracovní skupiny

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Odbor sociálních služeb začal připravovat plán aktivit na příští rok. Už pošesté mu při plánování služeb pro seniory, zdravotně postižené, rodiny s dětmi, sociálně vyloučené nebo cizince pomáhají pracovní skupiny, jejíž členové z řad neziskového sektoru, uživatelů, široké veřejnosti, ale také politiků kromě bilancování debatují nad jejich rozšířením.

„Pracovní skupiny vznikly v rámci projektu Komunitní plánování sociálních služeb na území města Plzně a daly tak plzeňské veřejnosti možnost spolurozhodovat o podobě služeb, které jsou nebo by měly být nabízeny. Většinu těchto služeb město finančně podporuje, čímž do značné míry garantuje jejich kvalitu a potřebnost. Bez výstupů v podobě konkrétně definovaných priorit z jednotlivých skupin by nemohl být sestaven takzvaný realizační plán aktivit pro další období,“ upřesňuje Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb magistrátu.

Zájem na straně veřejnosti dokladuje, že problematika sociálních služeb není Plzeňanům lhostejná. Svědčí o tom právě účast při jednotlivých pracovních setkáních. Pět pracovních týmů tvořilo na 150 účastníků. „Rekordní účast jsme zaznamenali v pracovní skupině „senioři“. Možnost podílet se na spolurozhodování o podobě služeb využilo třicet šest účastníků,“ uvedla Alena Hynková.

Realizační plán aktivit v oblasti sociálních služeb pro rok 2014 bude předložen ke schválení na jednání městského zastupitelstva v září.

Zveřejněno: 31. 5. 2013, Pecuch Martin