Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na zaplněném náměstí Republiky bezpečně…

Na zaplněném náměstí Republiky bezpečně přistáli parašutisté

Unikátní seskok tří parašutistů přímo na náměstí Republiky dnes v rámci odpoledního programu Slavností svobody sledovaly zástupy Plzeňanů. Ojedinělý kousek, jedna z letošních novinek tradičního programu květnových oslav, sklidil velký potlesk a ovace.

Parašutisté z Aeroklubu Plzeň vyskočili z letounu Antonov An 2 nad katedrálou svatého Bartoloměje. Během několika minut všichni tři úspěšně přistáli ve vyhrazeném prostoru uprostřed náměstí.

„Jedná se o padáky VTP 100, typ křídlo, které mají malý vztlak, a tudíž se dají snadno ovládat a dá se s nimi dobře manévrovat,“ vysvětloval přítomným František Lukeš z letecké záchranné služby. Parašutisté si do akce oblékli autentické uniformy 82. výsadkové divize. Jedinou chybou v jejich dobovém vzezření byly právě moderní sportovní padáky.

Zveřejněno: 5. 5. 2013, Pecuch Martin