Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na ZČU promovalo šedesát studentů dětské…

Na ZČU promovalo šedesát studentů dětské univerzity JuniorFEL

Montáž elektromagnetického semaforu, vyhledávaní skrytého vysílače pomocí směrových antén i výrobu elektrické energie na spinningovém kole si mohli v průběhu uplynulých pěti dní v laboratořích elektrotechnické fakulty vyzkoušet účastníci dětské univerzity JuniorFEL. Celkem šedesát mladých techniků se tak na půdě Západočeské univerzity mohlo seznámit s moderní elektronikou a elektrotechnikou a provádět pokusy, ke kterým by jinak neměli přístup.

Slavnostní zakončení celé akce se uskutečnilo v akademickém stylu - formou promoce. Nechyběla fanfára, vrchní představitelé fakulty v talárech ani diplomy. Nejúspěšnější absolventi dětské univerzity navíc získali věcné ceny. Jedním z předávajících byl vedle rektorky Ilony Mauritzové primátor Martin Baxa.

Zveřejněno: 30. 8. 2013, Pecuch Martin