Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nadace sportující mládeže vyhlásila…

Nadace sportující mládeže vyhlásila nejúspěšnější mladé sportovce za rok 2012

Nejen fotbalisté, házenkáři a kickboxeři, ale také plavci, atleti, šachisté, kanoisté nebo lukostřelci. Skladba sportů a disciplín, kterým se věnují nejúspěšnější sportovci města Plzně za rok 2012 v kategorii žactva a dorostu, byla na slavnostním vyhlášení opravdu široká. Na základě nominací jednotlivých sportovních klubů vybrala nejlepší sportovce Nadace sportující mládeže. Ceny vítězům předali v obřadní síni plzeňské radnice vedle primátora Martina Baxy a radní Ireny Rottové také tři olympijští medailisté. Olympijský vítěz, střelec Jan Kůrka, házenkář Vladimír Jarý a bronzová střelkyně z loňské olympiády v Londýně Adéla Sýkorová.

Nadace sportující mládeže vyhlásila nejúspěšnější mladé sportovce za rok 2012„Naše město má tradičně mnoho různých jmen. Už po staletí je městem piva, v posledních letech se stalo městech kultury a já se domnívám, a všichni přítomní jsou toho důkazem, že může být označováno také jako město sportu. Slávu plzeňskému sportu nedělají pouze úspěšní profesionální fotbalisté a hokejisté, ale všechny i ty malé, neprofesionální sportovní kluby, které zde vytvářejí zázemí, ze kterého pocházejí budoucí vítězové,“ uvedl při slavnostním vyhlášení vítězů ankety primátor Martin Baxa.

Nejúspěšnějším sportovcem v kategorii staršího žactva se stal badmintonista Jan Louda, který v loňském roce získal tři zlaté a dvě stříbrné medaile na mistrovství republiky. Mezi dorostenci zvítězil kickboxer Jáchym Wiesner, který se může v roce 2012 pochlubit dvěma tituly mistra světa. V dalších kategoriích nebyl vyhlášen absolutní vítěz. Ocenění se dočkaly i nejlepší týmy.

Nadace sportující mládeže a město Plzeń při této příležitosti každoročně děkují za dlouholetou činnost také mládežnickým trenérům. Letos byl in memoriam oceněn volejbalový trenér Miroslav Diepolt, který za svoji kariéru vychoval mnoho úspěšných reprezentantek. Mezi úspěšné trenéry patřili také členka jezdeckého oddílu Slavoj MP Plzeň Marie Perníčková a dlouholetý trenér mládeže pozemních hokejistů v Liticích Stanislav Benda.

I letos je akce doprovázena výstavou. Expozice s názvem SPORT 2012 připomínající nejen všechny nominované sportovce, ale také dvacet let existence Nadace sportující mládeže bude k vidění v mázhauzu radnice  do 29. března.

Nadace sportující mládeže vyhlásila nejúspěšnější mladé sportovce za rok 2012

Zveřejněno: 15. 3. 2013, Pecuch Martin