Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nadační fond Zelený poklad přijímá nové…
Přečíst článek nahlas

Nadační fond Zelený poklad přijímá nové projekty

O dotaci ve výši až 500 tisíc korun mohou plzeňské mateřské i základní školy a také spolky žádat v letošním druhém termínu, který končí 31. října. Mezi úspěšné žadatele budou rozděleny 2 miliony korun.

241017_Zeleny_poklad_1

Ilustrační fotografie (zdroj: Nadační fond Zelený poklad)

„Školky si mohou v grantovém programu Nás učí příroda zažádat o příspěvek na zelené vzdělávací aktivity. Z nejnověji podpořených projektů máme velkou radost, například z nově vybudovaného zázemí lesní školky Na Dvorku v Koterově. Zázemí slouží i odpoledním zájmovým aktivitám a příměstským táborům. Ve školce mají nově i „kokobox“ s pěti slepicemi, kde se děti mohou spolupodílet na péči a každý den se také mohou radovat ze snesených vajec.

Na jaře byly také podpořeny záměry 44. a 21. mateřské školy, které budou pěstovat zeleninu a bylinky ve vyvýšených záhonech a také nově vysadí jedlé keře. Jedná se o nejčastěji podporovaný tip aktivit v tomto programu,“ uvedla vedoucí fondu Tereza Pelclova. Dodala, že speciální pozornost je věnována problematice hospodařeni s vodou v městské krajině: „Při krátkém ohlédnuti do minulosti zjistíme, že od roku 2016, kdy byla výzva Ani kapka nazmar spuštěna, bylo podpořeno dvacet pět projektů celkovou částkou přesahující 4,5 milionu korun. Protože jednou z překážek realizace vegetačních střech je příprava projektové dokumentace a posouzeni statiky, rozhodli jsme se financovat odbornou pomoc se statickými posudky a základní poradenství pro školy.

241017_Zeleny_poklad_2

Díky iniciativě sdruženi ENVIC bylo poskytnuto poradenství 21 školám, u 10 škol byl zpracován staticky posudek na posouzeni možnosti pořízeni zelené střechy.“ Nedávno byly i díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad podpořeny čtyři nové zelené střechy.

Vice o grantových výzvách, podpořených projektech a dalších akcích na www.zelenypoklad.org.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 17. 10. 2024, Martin Pecuch

Plzeňské oslavy vzniku republiky
28. 10. 2024 - 28. 10. 2024