Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Naučné stezky představí zajímavá místa podél…

Naučné stezky představí zajímavá místa podél Mže a Berounky

Naučné stezky představí zajímavá místa podél Mže a Berounky

Další dvě naučné stezky, údolím Mže a Berounky, byly slavnostně otevřeny v pátek 22. března u soutoku Mže a Radbuzy ve Štruncových sadech.

Vycházka podél Mže dlouhá 11 kilometrů zabere pěším přibližně čtyři hodiny, úsek podél Berounky dlouhý 6,5 kilometru pak dvě hodiny. Prohlídku části trasy si většina z účastníků slavnostního otevření nenechala ujít. Byla totiž s odborným výkladem od Jana Koppa z katedry geografie Fakulty ekonomické, autora tištěného průvodce.

„V terénu je umístěno 14 naučných tabulí. Od soutoku Mže a Radbuzy se mohou vydat pěší i cyklisté podél toku Mže přes Radčice a Křimice až do Malesic nebo vyrazit na druhou stranu po proudu Berounky přes Zadní Roudnou k soutoku Úslavy s Berounkou u kostela sv. Jiří a dále až do Bukovce,“ sděluje Josef Čihák z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

„Na stezkách se lidé od pradávna potkávají a my se snažíme tuto symboliku ve veřejném prostoru udržovat,“ prohlásila Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje, který informační tabule ve spolupráci se Správou veřejného statku připravil.

Slavnostního otevření se za městskou správu zúčastnil primátor Martin Baxa a jeho náměstkyně Eva Herinková.

Tištěný průvodce, který byl poprvé představen na otevření stezek, je společný pro obě, protože vycházejí ze stejného místa, od soutoku Mže a Radbuzy a bude k dispozici v informačním centru na náměstí Republiky. V elektronické podobě je k nahlédnutí na webu města v části Multimédia – eBook.

Už nyní zástupci města slibují otevření dalších dvou stezek, v příštím roce kolem Radbuzy a v roce 2015 podél Úhlavy.

Zveřejněno: 22. 3. 2013, Pecuch Martin