Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejlepší elektrovozítko sestavili studenti z…

Nejlepší elektrovozítko sestavili studenti z dopravní průmyslovky

Nejlepší elektrovozítko sestavili studenti z dopravní průmyslovkyVozítko opatřené džínovinou nejvíce zaujalo porotu soutěže, kterou vyhlašuje Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni. Druhého ročníku s názvem Postav vozítko na elektrický pohon, jež má motivovat středoškoláky ke studiu technických oborů, se zúčastnilo čtrnáct studentů. Porota posuzovala vozítka ve dvou kategoriích, a to design a realizace.

„Letos se opět projevila designová, a především technická zdatnost přihlášených týmů, které prokázaly nápaditost, originalitu i zručnost při vytváření soutěžních exponátů,“ zhodnotil výsledky hlavní organizátor akce Josef Formánek z katedry konstruování strojů.

Komise nakonec neurčovala pořadí, ale udělila Cenu komise pro nejzajímavější prototyp elektricky poháněného vozítka SLEEPER AT4A, který sestrojil tým ve složení Petr Rabada, Ondřej Šimek, Lukáš Tomášek a Miroslav Hlaváček ze SPŠ dopravní Plzeň.

Zveřejněno: 10. 5. 2013, Pecuch Martin