Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejlepší sportovkyní města i kraje se stala…

Nejlepší sportovkyní města i kraje se stala tenistka Andrea Hlaváčková

Andrea Hlaváčková na plzeňské radnici

ilustrační foto

Úspěšní sportovci města a kraje se v pátek večer sešli v Měšťanské besedě při vyhlašování nejlepších výkonů za rok 2012.  Královnou sportovců v Plzni i Plzeňském kraji se stala úspěšná tenistka, stříbrná medailistka z Londýna a členka vítězného fedcupového týmu Andrea Hlaváčková. Nejlepší juniorkou byla za své výkony na evropském šampionátu ve Finsku vyhodnocena střelkyně Nikola Mazurová.

Kolektivem roku byl vyhlášen tým FC Viktoria Plzeň, kterému se na podzim podařilo vyhrát jednu ze základních  skupin Evropské ligy. Zástupcům klubu patřila i další ocenění. Pavel Horváth byl již poněkolikáté zvolen osobností roku, trenérskou jedničkou se nestal nikdo jiný než Pavel Vrba. Za výbornou účast na dakarské rallye získali titul sportovní výkon roku bratři David a René Kiliánové.

Také letos se rozšířila pomyslná síň slávy plzeňského sportu. Ocenění za celoživotní dílo letos patří fotbalovému brankáři Josefu Čalounovi a hokejovému obránci Milanu Kajklovi.

Za město v zastoupení primátora Martina Baxy slavnostní galavečer zahájil náměstek Martin Zrzavecký. „Plzeň je město hrdé a vy sportovci v nás tu hrdost přiživujete. Já vám za to děkuji a přeji vám mnoho úspěchů,“ uvedl náměstek.

Zveřejněno: 8. 4. 2013, Mařanová Helena