Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejvíce knih mezi mladými čtenáři v kraji…

Nejvíce knih mezi mladými čtenáři v kraji přečetla Alžběta Pecháčková

Čtenářkou roku Plzeňského kraje se stala třináctiletá Alžběta Pecháčková, která si knihy chodí půjčovat do plzeňské obvodní knihovny na Lochotíně. S počtem 315 přečtených knih za loňský rok porazila soupeře z deseti městských knihoven regionu. Slavnostní vyhlášení se konalo 26. března 2013 ve Smetanově síni Studijní a vědecké knihovny v Plzni.

„Počet dětmi přečtených knih v loňském roce se pohyboval od 41 do 315. Čtenář roku je ale soutěž, ve které nejsou žádní poražení, všichni nominovaní jsou výbornými čtenáři,“ uvedla Hana Hendrychová, pracovnice Studijní a vědecké knihovny a předsedkyně regionální organizace SKIP, která krajské kolo zajišťovala.

Soutěž Čtenář roku 2013 vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR v rámci Března – měsíce čtenářů a je určena obecním, městským a veřejným knihovnám. Zatímco v roce 2011 se hledal čtenář s největším počtem výpůjček knih a v roce 2012 nejvěrnější čtenář, tedy ten, který je v knihovně nejdéle registrován, letos je to nejpilnější čtenář do 15 let. Vítězové regionálních kol postupují do celostátního klání.  Absolutnímu vítězi bude ocenění slavnostně předáno 24. dubna 2013 v Praze na Nové scéně Národního divadla v přímém přenosu ČT při udělování cen Magnesia Litera. Součástí ocenění je poukaz na nákup knih dle vlastního výběru ve výši 3.000,- Kč.

Zveřejněno: 27. 3. 2013, Pecuch Martin