Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Noc s Andersenem pro malé čtenáře chystají…

Noc s Andersenem pro malé čtenáře chystají tři knihovny

Noc s Andersenem se v minulosti konala například v Radčicích.

Ilustrační foto: www.radcice.info

Tři plzeňské knihovny se tento týden zapojí do populární akce Noc s Andersenem, během níž ve stovkách knihoven po celé republice nocují malí čtenáři. Dětem se tak už tento pátek zcela mimořádně ve večerních hodinách otevřou knihovna na Lochotíně i Ústřední knihovna pro děti a mládež. V obvodní knihovně Doubravka dokonce mohou přespat až do sobotního rána. Na zájemce přitom čeká atraktivní program, mimo jiné prohlídka vzácných starých tisků, divadelní představení i cesta do pravěku.

„Zájem bývá velký, děti láká netradiční čas, kdy se k nám mohou podívat, i program. Každá z našich knihoven letos pojala Noc s Andersenem po svém,“ uvedla ředitelka Knihovny města Plzně Helena Šlesingerová. Například Ústřední knihovna pro děti a mládež sídlící v ulici Bedřicha Smetany v centru města nabídne malým čtenářům během pátečního večera četbu z knih, vzhledem k výročí ilustrátorky Heleny Zmatlíkové budou pracovat i s jejími ilustracemi a knížkami. Díky spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje se pak děti také dostanou do oddělení starých tisků. „V bílých rukavičkách si prý budou moci přímo otáčet stránky některých vzácných knih, které vědecká knihovna uchovává,“ doplnila Helena Šlesingerová.

Zveřejněno: 2. 4. 2013, Mařanová Helena