Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nominace na udělení Ceny Ladislava Sutnara…

Nominace na udělení Ceny Ladislava Sutnara jsou otevřené

Podoba Ceny Ladislava SutnaraÚstav umění a designu otevřel nominace na Cenu Ladislava Sutnara, kterou uděluje za výjimečné výkony na poli výtvarného umění, především užitého umění a designu, ve spojení s pedagogickým působením. Kandidáty mohou navrhovat jak fyzické, tak právnické osoby až do 19. června 2013.

Prostřednictvím každoročně udělované ceny vyjadřuje Ústav umění a designu poctu životu a dílu Ladislava Sutnara, významného umělce, a zároveň projevuje uznání výjimečným českým i zahraničním uměleckým a pedagogickým osobnostem.

O laureátech rozhodne Umělecká rada Ústavu umění a designu na červnovém zasedání. Předání cen se uskuteční v listopadu 2013 u příležitosti výročí narození Ladislava Sutnara.

Nominace mohou zájemci podávat elektronicky prostřednictvím nominačního formuláře, který je ke stažení na www.uud.zcu.cz. Na stejném místě je rovněž k dispozici kompletní text výzvy k podávání nominací a její pravidla.

Zveřejněno: 6. 5. 2013, Mařanová Helena