Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nová karta umožní studentům univerzity…

Nová karta umožní studentům univerzity cestovat veřejnou dopravou

Studenti Západočeské univerzity se mohou se začátkem akademického roku těšit na novinku, kterou pro ně připravily Plzeňské městské dopravní podniky ve spolupráci s univerzitou. Je jí sdružená karta, která spojuje výhody Plzeňské karty a univerzitního průkazu. „Držitel nové sdružené karty ji může využít nejen jako nosič předplatného nebo elektronickou peněženku pro městskou veřejnou dopravu, ale i jako průkaz do knihovny nebo pro bonusový program Plzeňské karty,“ říká generální ředitel dopravních podniků Michal Kraus. Sdružená karta je určena pro nové i stávající studenty univerzity.

Plzeňská karta začala fungovat jako jeden z prvních systémů multifunkční městské čipové karty v České republice v roce 2004. Do dnešního dne bylo vydáno více než 295 tisíc karet. Kromě již zmiňovaných funkcionalit lze Plzeňskou kartu použít jako prostředek pro úhradu parkovného či vstupů do zapojených městských organizací nebo pro rezervaci vstupenek na kulturní a sportovní akce prostřednictvím rezervačnímu systému Plzeňská vstupenka.

Univerzitní průkaz, tzv. JIS karta je využívána od roku 1998. Umožňuje vstup do budov univerzity, stravování v menzách, půjčování knih v univerzitní knihovně a také ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.

Zveřejněno: 18. 9. 2013, Pecuch Martin