Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nová linka v Plzeňském Prazdroji bude…

Nová linka v Plzeňském Prazdroji bude vyrábět inovativní nápoje

Nová linka v Plzeňském Prazdroji bude vyrábět inovativní nápoje

Zdroj foto: www.prazdroj.cz

Provoz nové linky na výrobu inovativních nápojů dnes zahájil Plzeňský Prazdroj. Investice ve výši 143 milionů korun má posílit schopnost Prazdroje vyjít vstříc měnícím se přáním spotřebitelů.

„Základem českého pivního trhu bude i nadále klasický ležák plzeňského typu. Stále populárnější však budou méně tradiční nápoje, jako už jsou dnes naše výrobky Gambrinus ochucený, sladový nápoj Frisco, nealkoholické pivo Birell smíchané s ovocnými šťávami a pšeničné pivo Fénix. Chceme spotřebitelům nabízet nejen dostatek již představených nápojů v široké škále balení, ale získat i větší prostor pro další varianty a vývoj nových produktů,“ řekl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie.

Nová linka v plzeňském pivovaru má roční kapacitu 600 tisíc hektolitrů a patří k nejmodernějším zařízením tohoto druhu v České republice. Do Plzně se tak mohla soustředit výroba piv Gambrinus a Birell smíchaných s ovocnými šťávami, sladového drinku Frisco a svrchně kvašeného pšeničného piva Fénix, které se nově představilo i v lahvích. Až dosud Prazdroj využíval potřebné technologie pro výrobu těchto nápojů v sesterských pivovarech v jiných zemích.

Provoz linky slavnostně zahájili marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie a primátor města Plzně Martin Baxa.

Zveřejněno: 27. 6. 2013, Pecuch Martin