Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nová loď na Boleváku dostane jméno

Nová loď na Boleváku dostane jméno

První oficiální plavba po vodách Velkého boleveckého rybníka se uskuteční v pátek 17. května.

S údržbou čisté vody ve Velkém boleveckém rybníce bude městu pomáhat speciální plavidlo. Takzvaný harvester, který bude regulovat porost ponořených rostlin, vypluje na svoji první oficiální jízdu až poté, co bude pojmenován.

„Jelikož každá správná loď má mít jméno, rozhodli jsme se ji samozřejmě pokřtít,“ uvádí Richard Havelka ze Správy veřejného statku.  Název vzešel z ankety, do které se zapojili čtenáři Radničních listů. Přišlo více než padesát návrhů. Jak se bude harvester doopravdy jmenovat, se všichni zájemci dozví při slavnostní křtu, který se uskuteční v pátek 17. května na hrázi Velkého boleveckého rybníka. „Zájemci si budou moci loď prohlédnout a samozřejmě jí uvidí v akci,“ zve Richard Havelka.

Speciální plavidlo vegetaci poseče až do hloubky 1,8 metru a zároveň ji transportuje do nákladního prostoru, ze kterého je po naplnění vyložena do přepravního zařízení a odvezena k dalšímu využití, například kompostování.

Zveřejněno: 13. 5. 2013, Mařanová Helena