Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nová stezka v Chrástecké ulici slouží…

Nová stezka v Chrástecké ulici slouží chodcům i cyklistům

Nová cyklostezka v Chrástecké uliciChodci i cyklisté mohou od letošního roku využívat novou stezku v Chrástecké ulici na Doubravce. Byla postavena v úseku od mostu přes řeku Úslavu ke křižovatce s Jateční ulicí po pravé straně s rozděleným provozem. „Pruh pro cyklisty je jednosměrný. V opačném směru byl vybudován již před několika lety,“ upozorňuje Pavla Dyntarová ze Správy veřejného statku. Cyklisté tak mohou jezdit po metr širokém asfaltovém povrchu, pás pro chodce je ze zámkové dlažby.

Stezka zasáhla do valu chránícího kanalizační sběrač, což si vyžádalo vybudování zhruba 350 metrů dlouhé opěrné takzvané gabionové zdi. „Gabiony jsou jednou z forem, jak vytvořit pevnou opěrnou zeď. Spojují přírodní kamen s kovovou strukturou, která zabezpečuje jeho fixaci a tvarování,“ připomíná Pavla Dyntarová. Součástí stavby byla rovněž rekonstrukce veřejného osvětlení.

Na novou stezku v Chrástecké ulici naváže další vedoucí podél Jateční ulice až ke křižovatce s ulicí Na Roudné. „Její stavba už byla zahájena,“ doplňuje Pavla Dyntarová a podotýká, že ve výhledu má stezka pokračovat vedle Mohylové ulice.

Zveřejněno: 9. 7. 2013, Mařanová Helena