Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 13. září

Nové číslo Radničních listů vychází 13. září

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Atletka Jana Reissová: Myslím si, že mám v životě docela štěstí – rozhovor s nadějnou mladou překážkářkou, která by mohla být následovnicí Zuzany Hejnové.
  • Zklidnění centra je dlouhodobým záměrem – kolem náměstí Republiky by mohly vzniknout nové pěší zóny. Článek o tom, co by se v centru mohlo změnit, kdyby došlo k částečnému omezení dopravy.
  • Jak mladý princ hledal v Plzni ocásek – pohádkové čtení od vítězky Velké prázdninové soutěže o tom, jak princ z rodu Vlček hledal v Plzni symbol rodiny královské.
  • Perličky z archivu – nová soutěž zavede čtenáře do městského archivu a představí jeho největší poklady.
  • Dobrovolníci z celého světa pomáhali s úpravou zanedbaných míst – článek o prvním letním workcampu, na který přilákala do západočeské metropole společnost Plzeň 2015 dobrovolníky i z Jižní Koreje.
  • Vydejte se za mistrovskými díly nejen středověkého stavitelství – tip na výlet do partnerského města Regensburgu. Poradíme, která místa byste určitě neměli minout.
  • Pěstounská péče je často jedinou šancí dítěte, jak vyrůstat v rodině – seznamte se blíže s tím, co obnáší pěstounská péče a jakou podporu pěstouni získávají ze strany města i neziskových organizací.
  • Letošní povodně způsobily škody přesahující 30 milionů korun – reportáž z povodní přináší osobní pohled na červnové záplavy.
  • Lišky obecné lze potkat ve všech částech města – další ze článků Karla Makoně vysvětluje, že vzteklina se v Česku už dávno nevyskytuje a že lišek se bojí lidí mnohem víc než my jich.

Archiv Radničních listů najdete zde.

Zveřejněno: 5. 9. 2013, Pecuch Martin