Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 15. února

Nové číslo Radničních listů vychází 15. února

Ilustrační fotografie

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Občané odmítli obchodní centrum: Plzeň by měla v případných soudních sporech zastupovat právní kancelář – informujeme o připravovaných krocích, které město chystá v souvislosti s výsledky referenda.
  • Město se stane majitelem vodárny – dozvíte se víc o budoucnosti vodárny a plánované rekonstrukci a modernizaci úpravny vody.
  • Budoucností teplárny je spalovna – článek představuje projekt výstavby spalovny v Chotíkově, kterou schválilo městské zastupitelstvo.
  • Smetanovské dny by měly zůstat zachovány jako krásné svátky hudby – rozhovor s ředitelkou Plzeňské filharmonie Lenkou Kavalovou o současném ročníku i budoucnosti tradičního plzeňského festivalu.
  • Již deset let není mezi námi umělec mnoha talentů Miroslav Horníček – Monika Švábová a Antonín Procházka vzpomínají na spolupráci a přátelství s plzeňským divadelníkem.
  • Nové městské plavidlo nemá jméno. Navrhněte jej! – dozvíte se, proč město tzv. harvester koupilo i to, jak podávat návrhy na jeho pojmenování. Vítěz anketní soutěže obdrží nejen hodnotnou knihu, ale také možnost se v novém plavidle svézt.
  • Stadion ve Štruncových sadech čekají další úpravy – částečná rekonstrukce hlavní tribuny umožní, aby se v Plzni hrály zápasy základní skupiny Ligy Mistrů.
  • Poznáte hodiny? – fotohádanka, která prověří vaši znalost hodin umístěných na domech ve městě.
  • Jan Šimandl: Podmínkou úspěchu je vnitřní bohatství – rozhovor s klavíristou Janem Šimandlem a jeho učitelkou Věrou Müllerovou o tom, že čeští hudebníci mají stále světu co nabídnout.
  • Reakce Petra Maroviče na rozhovor s architektem Romanem Kouckým z minulého čísla – vedoucí odboru památkové péče upozorňuje na některé nepřesnosti uvedené v rozhovoru.
  • Dlasky lákají příměstské parky a lesy – Karel Makoň vypráví osobní zážitky s dlaskem tlustozobým, který svým zobákem dokáže vyvinout sílu až 50 kg.
  • Kde byste hledali? – v pravidelné soutěži tentokrát hrajeme o dvě vstupenky na koncert Spirituál Kvintet a dvě vstupenky na představení Divadla J. K. Tyla Sestup Orfeův.
Zveřejněno: 11. 2. 2013, Pecuch Martin