Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 21.…

Nové číslo Radničních listů vychází 21. června

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Petr Forman: Zlomit nezájem lidí je velmi těžké – rozhovor s uměleckým ředitelem společnosti Plzeň 2015 o kultuře, přípravách projektu Evropské hlavní město kultury i o tom, jaké to je mít slavného otce.
  • Loosův interiér čeká obnova – město připravuje obnovu jednoho z architektonických skvostů v Plzni. Šetrně zrestaurované prostory bývalého bytu Viléma Krause v Bendově ulici by do budoucna měly sloužit také jako komorní kulturní zařízení.
  • Vyhláška omezuje volný pohyb psů kvůli bezpečnosti – vysvětlujeme příčiny a důsledky nového znění vyhlášky o volném pohybu psů. Zároveň poradíme, kam se v létě vydat se psi na procházku i kde se s nimi vykoupat.
  • Velká prázdninová soutěž – letní zábava pro jednotlivce i vícečlenné týmy. Dokončete pohádku, doplňte ji ilustracemi a vyhrajte poukázku do knihkupectví v hodnotě dva tisíce korun a další skvělé ceny.
  • Projekce filmu Šmejdi podpořily osvětu – článek o tom, jakou stopu v Plzni zanechal dokument Šmejdi, díky kterému se podařilo odstartovat kampaň proti nekalým praktikám organizátorů některých prodejných akcí.
  • Letní nudu zažene festival Živá ulice – Plzeňská setkání – další ročník pouličního festivalu je za dveřmi. Seznamte se programem, který na vás v centru čeká v letních měsících.
  • Průvodce pomáhá chránit seniory – přibližujeme publikaci, která má seniorům pomoci nedostat se do finančních potíží.
  • Umění je o tom vidět staré novým pohledem – reportáž o tom, proč se majitel továrny rozhodl podpořit kulturní projekt a jak vznikla akce Chrást Aquarium Factory.
  • Jak přežít dovolenou ve zdraví – poradíme, na co si s ohledem na zdraví dát při letním cestování největší pozor.
  • Špaček obecný je „potížista“, ale v zahradě může být užitečný – další z článků Karla Makoně tentokrát boří mýty o špačcích. Není prý pravda, že jsou s nimi na zahradě pouze problémy.

Archiv Radničních listů najdete zde.

Zveřejněno: 13. 6. 2013, Pecuch Martin