Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vyjde 11. října

Nové číslo Radničních listů vyjde 11. října

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Heren ve městě bude ubývat – přibližujeme vyhlášku o regulaci hazardu ve městě. Dozvíte se, kolik heren se zruší v centru i jednotlivých obvodech.
  • Režisérka Natália Deáková: Imponuje mi noblesní duch Plzně – rozhovor s nemladší šéfkou činohry v Česku o spolupráci se staršími zkušenými kolegy i přípravách inscenací pro novou budovu Divadla J. K. Tyla.
  • S řešením životních situací pomůže nový průvodce – seznamte se s publikací, která vám pomůže vyznat se v agendě jednotlivých úřadů.
  • Na Univerzitě třetího věku vládne přátelská atmosféra – dozvíte se, jaké možnosti kromě klasických přednášek otevírá studium na univerzitě třetího věku.
  • Modernizace úpravny vody začala – informace k novému projektu města, který do budoucna zajistí ještě kvalitnější pitnou vodu.
  • Bezovka a Lochotín se staly památkovými zónami před deseti lety – tematická celostrana tentokrát mapuje vznik a vývoj ve své době luxusních plzeňských vilových čtvrtí.
  • Oslavy vzniku republiky nabízí jako každoročně pestrý program – zajímavé tipy na to, jak ve městě strávit dva říjnový sváteční dny.
  • Alfa pozve své diváky během letošní sezony na čtyři premiéry – představujeme novou sezonu v Divadle Alfa. Novinky zaujmou malé i velké návštěvníky.
  • Zlatá bula Zikmunda Lucemburského patří ke chloubám archivu – druhý díl soutěže Perličky z archívu čtenáře zavede od období po husitských válkách a seznámí s tím, jak král věrnému katolickému městu kompenzoval škody.
  • Nalezené ježky nechte v přírodě. Pomoci jim můžete přikrmováním – Karel Makoň tentokrát vysvětluje, jak je to s ježky a jejich mláďaty před zimou i během roku.
Zveřejněno: 7. 10. 2013, Pecuch Martin