Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Novinkou letošního programu Industry Open je…

Novinkou letošního programu Industry Open je likérka v Prádle

Letní program akcí stezky Industry Open startuje v polovině května. Návštěvníkům se po loňském úspěchu opět otevře likérka v Božkově. Společnost Stock navíc vůbec poprvé zpřístupní závod v Prádle. Chystají se také oblíbené zážitkové výlety historickým autobusem, speciální prohlídky Plzeňského Prazdroje, tematické architektonické procházky a další akce. Vstupenky jsou v prodeji od pátku 26. dubna.

240426_Industry_open_1

Zdroj fotografií: Plzeň-TURISMUS

„Letošní program stezky Industry Open nabídne osvědčené výlety historickým autobusem, oblíbené komentované prohlídky místních firem a městských podniků i akce v regionu. Po loňském úspěchu, kdy se vstupenky vyprodaly takřka obratem, se opět podařilo naplánovat návštěvy výrobního závodu Stock Plzeň – Božkov. A nechybí ani úplná novinka,“ slibuje náměstkyně primátora pro cestovní ruch Lucie Kantorová.

Zájemci se letos vůbec poprvé budou moci vypravit i do likérky v Prádle, kde začíná výroba legendárního Fernetu. Připravují se tam maceráty a destiláty pro likérku v Božkově. Vzhledem k omezeným možnostem parkování bude doprava do obce nedaleko Nepomuka nedílnou součástí vstupenky. Za příběhem výroby Fernetu Stock se budou zájemci moci vypravit 23. června a 21. července.

240426_Industry_open_vodarna_plzen_cistirna

První z akcí letošní sezony se chystají v průběhu května. V sobotu 11. května se uskuteční architektonická procházka za industriálními zajímavostmi v Doudlevcích, jejíž účastníci mimo jiné nahlédnou od ikonické budovy závodu Škoda Electric. Na další sobotu se chystá první ze tří sérií prohlídek malé vodní elektrárny a měnírny na Denisově nábřeží. Ve vodním hamru v Dobřívě se 18. května koná Hamernický den.

„V programu nechybí ani oblíbené celodenní výlety historickým autobusem. Letos se vypravíme na všechny tři osvědčené trasy – na severní Plzeňsko po stopách těžby koalinu, na západ od Plzně po stopách těžby uhlí a do Domažlic. Už samotná jízda populárním autobusem Škoda 706 RTO KAR, který se vyráběl převážně v 60. letech, je neskutečným zážitkem. Na účastníky navíc čekají opravdu zajímavá místa,“ doplňuje Alena Fialová, manažerka projektu Industry Open.

240426_Industry_open_Skoda_706

Historickým autobusem se zájemci vypraví mimo jiné do Centra Caolinum Nevřeň a kaolinového dolu v Kaznějově, k Hromnickému jezírku, do Hornického muzea ve Zbůchu, k bývalým dolům Austria, Krimich nebo Maxšachta či do Pivovaru Domažlice a do Dolu na kole – jediného přístupného dolu na slídu v Česku. Součástí jízdenek na zážitkové výlety historickým autobusem jsou i vstupy do jednotlivých objektů a celodenní služby zkušeného průvodce.

Podrobný program je k dispozici na webu www.industryopen.cz, jehož prostřednictvím je možné zakoupit také vstupenky na jednotlivé akce. Ty jsou v prodeji i v Turistických informačních centrech Visit Plzeň vedle radnice a na Palubě Hamburk u hlavního nádraží.

Editrace textu: Monika Krausová

Zveřejněno: 26. 4. 2024, Martin Pecuch