Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nový cyklus besed přivede do městské…

Nový cyklus besed přivede do městské knihovny zajímavé publicisty a novináře

Hostem nového cyklu Knihovny města Plzně nazvaného Publicisté.cs-aktuálně bude v úterý 29. ledna 2013 novinář, komentátor a spisovatel Martin Komárek. Název projektu je parafrází na televizní pořad Historie.cs. Podle Jany Horákové z knihovny naráží také na to, že řada informací se v současné době šíří po internetu.

„Kromě beletrie je součástí literatury i publicistika. Té se ve veřejných programech knihovna víceméně příliš nevěnuje, a to i přesto, že pro určitý typ lidí je mnohem přitažlivější, než jsou beletristické žánry,“ vysvětluje vznik nového pořadu knihovny Jana Horáková.

Cílem projektu je zvát uznávané osobnosti z různých médií, různého zaměření a smýšlení. Hosté si sami určí téma besedy, přičemž odvíjet se bude od oboru, v němž působí. Mezi prvními, kdo v novém cyklu knihovny vystoupili, byli socioložka Jiřina Šiklová a komentátor, novinář a disident Jan Petránek.

Zveřejněno: 21. 1. 2013, Pecuch Martin