Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nový průvodce pomůže chránit plzeňské seniory

Nový průvodce pomůže chránit plzeňské seniory

Brožura Obezřetnost se vyplácí je určena nejen pro seniory.

Společnost Člověk v tísni připravila s podporou Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně informačně preventivní projekt zaměřený na plzeňské seniory. V rámci projektu je připraven soubor seminářů a informační brožura Průvodce nejen pro seniory. Jeden z prvních seminářů pro seniory se uskuteční ve čtvrtek 9. května na plzeňské radnici. Pracovníci společnosti Člověk v tísni se často setkávají se staršími lidmi, kteří se dostali do složitých životních situací, a tuto zkušenost v rámci projektu využívají. „Pozornost plzeňských seniorů chceme zaměřit na problematiku půjček a zadlužení, exekucí, praxe energetických center, předváděcích akcí a podobně,“ upřesňuje obsah projektu Aleš Kavalír, ředitel plzeňské pobočky společnosti Člověk v tísni. Cílem projektu není jen s těmito situacemi seniory seznámit, ale i je upozornit na způsob, jak předejít jejich dopadům, a zároveň nabídnout způsoby efektivní obrany.

V rámci projektu byla připravena informační brožura - Průvodce nejen pro seniory. Tu mohou senioři získat během dubna a května přímo v ulicích města od brigádníků. Brožura bude nabídnuta také poskytovatelům sociálních a zdravotních služeb, kteří se zaměřují na práci se staršími lidmi. „Významnou aktivitou projektu jsou informační semináře. Některé už se uskutečnily v zařízeních sociálních služeb, připraveny jsou v rámci menších plzeňských obvodů a ve čtvrtek 9. května jsme seminář připravili na plzeňské radnici,“ doplňuje Aleš Kavalír. Na tento seminář je nutné se předem přihlásit. Zájemci tak mohou učinit u Andrey Gregorové z Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně na tel. čísle: 378 032 256 nebo na emailu: gregorova@plzen.eu.

„Projekt společnosti Člověk v tísni přispívá k naplnění Plánu prevence kriminality města Plzně. Jedním z jeho cílů je předcházet podvodným jednáním i předlužení, které zatěžuje obyvatele našeho města,“ doplňuje Aleš Průša, vedoucí Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně. Odbor pomohl s organizací projektu a jeho realizaci finančně podpořil.

Informační brožura - Průvodce nejen pro seniory je ke stažení na www.cvtplzen.czwww.bezpecnemesto.eu.

Zveřejněno: 30. 4. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Slavnosti svobody Plzeň
3. 5. 2024 - 6. 5. 2024
Slavnosti svobody Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni