Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Novým zastupitelem se stal Rolando Arias

Novým zastupitelem se stal Rolando Arias

Novým zastupitelem se stal Rolando Arias.Sedmačtyřicetiletý lékař Rolando Arias se stal dnes novým členem Zastupitelstva města Plzně.

Nahradil plzeňského herce, autora divadelních her a režiséra Antonína Procházku, který na funkci rezignoval pro pracovní vytížení. Ve volbách v roce 2010 kandidoval jako nestraník za nyní opoziční TOP 09. Z šestadvacátého místa se díky preferenčním hlasům dostal mezi sedm zástupců TOP 09.

Prvním náhradníkem, který měl Antonína Procházku nahradit, byl architekt Jiří Boudník. Ten se ale uchází o místo ředitele obecně prospěšné společnosti Plzeň 2015 a chce se plně soustředit na projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Zveřejněno: 25. 4. 2013, Mařanová Helena