Úvod O městě Aktuality Aktuality z města O kurz první pomoci je velký zájem

O kurz první pomoci je velký zájem

O kurz první pomoci je tradičně velký zájem.

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Vzdělávání pracovníků v sociálních službách takzvaně na klíč je jednou z forem podpory města Plzně v této oblasti. Odbor sociálních služeb magistrátu připravil v jarních měsících vzdělávací kurzy pro neziskové organizace. První skupina s jednadvaceti účastníky má školení již za sebou a spokojenost s obsahem i formou vyjádřila za všechny Tereza Holcmanová: „Osvěžila jsem si stávající vědomosti a doplnila je novými, které rozhodně zúročím.“

Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí a je zakončen písemným testem, na jehož základě získají absolventi certifikát. Kurzy a vzdělávání organizované odborem sociálních služeb magistrátu přesně odpovídají požadavkům neziskových organizací a pro účastníky jsou zdarma. Tento byl připraven ve spolupráci se společností Domovinka ADP a pro druhou skupinu sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách se uskuteční 24. května.

Zveřejněno: 30. 4. 2013, Mařanová Helena