Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Od 25. července mění trolejbusy své trasy

Od 25. července mění trolejbusy své trasy

Z důvodu zahájení rekonstrukce Wilsonova mostu a ukončení uzavírky Prokopovy ulice dojde od 25. července 2013 k následujícím změnám v provozu trolejbusových linek.

Ukončení uzavírky Prokopovy ulice:

• Linka č. 13
    Bude obousměrně vrácena na původní trasu Prokopova – Goethova – Anglické nábřeží – U Prazdroje s obnovením provozu v zastávkách Prokopova; Goethova; Muzeum; Anglické nábřeží; U Prazdroje. Současně budou zrušeny zastávky linky č. 13 na objízdné trase přes most Milénia, Mikulášské nám. a Šumavskou ulici.

Ukončení uzavírky Prokopovy ulice a zahájení uzavírky Wilsonova mostu:

• Linky č. 10 a 14
    Linka č. 14 bude ve směru do centra vrácena na trasu do Prokopovy ulice. V centru města se bude otáčet po trase Doudlevecká - Prokopova – Goethova – Anglické nábřeží – Sirková – Mikulášská – U Trati (most Milénia) – Doudlevecká s odbavováním v zastávkách Goethova; Anglické nábřeží; Hl. nádr. ČD, U Ježíška. Zastávky Hl. nádr. ČD, Americká a Mikulášská budou zrušeny. Po této trase pojde od září po prázdninové přestávce i linka č. 10.

Zahájení uzavírky Wilsonova mostu:

• Linky č. 11, 15, 16 a 17
    Linky pojedou v obou směrech odkloněny mezi zastávkami Mrakodrap a Gambrinus přes Anglické nábřeží a ul. U Prazdroje s odbavením v zastávkách Anglické nábřeží a U Prazdroje. Zastávky Hl. nádr. ČD, Americká a Šumavská budou pro tyto linky zrušeny.
  • Linka č. 12
    Linka bude odkloněna mezi zastávkami Mrakodrap a Mikulášská následovně:
    • Směr Božkov – pojede po trase Anglické nábřeží – Sirková – Mikulášská s odbavením v zastávce Anglické nábřeží a v náhradní zastávce Hl. nádr. ČD, U Ježíška umístěné na Mikulášské ulici za křižovatkou s ulicí U Trati.
    • Směr Nová Hospoda – pojede po trase Mikulášská – Šumavská – U Prazdroje – Anglické nábřeží s odbavením v zastávkách Hl. nádr. ČD, Šumavská; Šumavská; U Prazdroje; Anglické nábřeží.
      Zastávka Hl. nádr. ČD, Americká bude pro tuto linku zrušena.
    • Z důvodu prodloužení trasy linky č. 12 dojde současně od 25. července 2013 také k úpravě odjezdů spojů linky č. 12 z a do Letkova.

Více informací je k dispozici na www.pmdp.cz.

Zveřejněno: 16. 7. 2013, Kubalová Zdeňka