Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Od vize k realizaci je téma letošního…

Od vize k realizaci je téma letošního ročníku Fóra pro kreativní Plzeň

Fórum pro kreativní Plzeň

Poslední dva dny měsíce října budou patřit akci, kterou organizuje společnost Plzeň 2015 a která se již třetím rokem věnuje kreativitě, tentokrát s mottem Od vize k realizaci.

„Často se setkáváme s lidmi, kteří se ptají, co se bude dít, co z projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury budou město a region mít a jak se oni sami mohou ještě zapojit. Rádi jim spolu s kolegy vše představíme,“ přibližuje náplň akce Fórum pro kreativní Plzeň Alexandra Brabcová z týmu společnosti Plzeň 2015.

Příspěvky řečníků se budou především týkat veřejného prostoru a vzdělávání, kulturního turismu nebo propojení kreativity a podnikání. Fórum pro kreativní Plzeň neopomene představit ani přípravu multifunkčního kulturního centra Světovar, které bude sloužit nejen jako důležité místo pro naplňování programu v roce 2015, ale z dlouhodobého hlediska také jako jedno ze zázemí pro rozvoj plzeňského kulturního života v následujících letech.

Pozvání k účasti na fóru přijali mimo jiné zástupci Nadace Proměny, ředitel Galerie Jaroslava Fragnera, architekt Jan Soukup či bývalý ředitel Domu umění města Brna Pavel Liška, kteří poukáží na souvislosti projektu Plzeň 2015 se svou vlastní prací. Zahraniční hosté představí kulturní síť sloužící k podpoře umělců v Dolním Rakousku, zástupce Košic – Evropského hlavního města kultury 2013 doveze inspiraci s proměnou nevyužívaných výměníků na sídlištích v kulturní komunitní centra.

Fórum pro kreativní Plzeň se koná ve dnech 30. a 31. října 2013 v Měšťanské besedě.

Zveřejněno: 21. 10. 2013, Pecuch Martin