Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Odborná historická konference se věnuje…

Odborná historická konference se věnuje událostem měnové reformy roku 1953

Položení květin primátorem Martinem Baxou u pamětní desky k událostem 1. června 1953, kterou v roce 2007 společně s tehdejším primátorem Pavlem Rödlem odhalil v místnosti zadní části mázhauzu plzeňské radnice držitel Ceny 1. června spisovatel Jiří Stránský, předcházelo zahájení odborné historické konference s názvem Naše měna je pevná. Dvoudenní setkání historiků k událostem 1. června roku 1953 uspořádala katedra historie Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a Středisko orální historie. Příspěvky konference se věnují nejen plzeňské demonstraci, ale například ohlasu plzeňských událostí v tisku USA, politickým procesům s účastníky demonstrace a zazní na ní rovněž osobní vzpomínky.

Zveřejněno: 31. 5. 2013, Pecuch Martin