Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Organizace dopravy v historickém jádru Plzně…

Organizace dopravy v historickém jádru Plzně by se mohla změnit

Zastupitelstvo města vzalo na vědomí principy organizace dopravy v historickém jádru. Konkrétně je předmětem návrhu vytvoření pěší zóny při západní straně náměstí, v části Dominikánské ulice (v úseku Veleslavínova – náměstí) a v Dřevěné ulici. V reakci na uzavřené úseky návrh předpokládá obrácení směru jízdy ve Veleslavínově (v úseku Dominikánská – Rooseveltova) a v Rooseveltově ulici (v úseku Veleslavínova – náměstí). Současně se navrhuje změna směru jízdy v Šafaříkových sadech v úseku Anglické nábřeží – Zbrojnická jako reakce na změny v lokalitě U Zvonu.

Dopravní zklidnění historického jádra je motivováno oživením nejcennějšího veřejného prostoru ve městě a jeho naplnění aktivitami lidí, tedy využití prostoru, který je dnes zabírán parkujícími auty. Současně s realizací dopravních opatření je nutné vytvářet podmínky pro společenské využití veřejného prostoru. Příkladem je postup města při vytváření podmínek pro předzahrádky.

Zveřejněno: 6. 9. 2013, Pecuch Martin