Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Paletka vystaví obrázky dětí inspirované…

Paletka vystaví obrázky dětí inspirované divadelní tvorbou

Ilustrační obrázek

V galerii Paletka se koná 2. ročník bienále dětského výtvarného projevu inspirovaného divadelní tvorbou. Spolu s obrázky dětí zde budou od 17. května k vidění také dosud nevystavené fotografie z představení Divadla Alfa, malá ukázka oblíbených loutek a portréty neoriginálnějších plzeňských Kašpárků ze soutěže, kterou pro děti připravilo Muzeum loutek.

Vernisáž výstavy je připravena na čtvrtek 16. května od 10 hodin za účasti některých autorů, tedy dětí, které vystavené obrázky malovaly.

Inspirací jim bylo mimo jiné představení Divadla Alfa Perníková chaloupka, Čarovná rybí kostička, O rytíři Wyndovi a zakleté Markétce nebo Žabákova dobrodružství.

Zveřejněno: 14. 5. 2013, Pecuch Martin