Úvod O městě Aktuality Aktuality z města PechaKucha Night tentokrát zavítá do bývalé…

PechaKucha Night tentokrát zavítá do bývalé papírny na Slovanech

Zdroj foto: www.facebook.com/PechaKuchaNightPlzen

Část cihlové továrny v bývalé papírně na Slovanech se stane šestým místem, kde se uskuteční podnětný večer PechaKucha Night, tentokrát s další desítkou zajímavých hostů. Ti představí své projekty, díla nebo plány ve svém oboru. Návštěvníci se mohou například těšit na družstvo kreativců ve složení Dana Bartoníčková, Lenka Hotmarová, Rudolf Matějček, Tomáš Šrámek a Lenka Tyrpeklová, které funguje na poli konceptuálního umění. Představí se dva mladí designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus, jejichž tvorba přesahuje bariéry mezi uměním, designem a architekturou, nebo Ondřej Kašpárek s novým pojetím webové platformy, která pomáhá na svět unikátním projektům z různých oblastí kultury, kreativních odvětí a sociálního podnikání. Vše se odehraje ve stanoveném formátu 20 x 20, tedy 20 vteřin na každý z 20 snímků prezentace. Šestý plzeňský večer PechaKucha Night je naplánován na 20. září od 20.20 hodin.

Projekt Pecha Kucha Night vymysleli architekti z tokijského studia Klein-Dytham Architecture. Je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. První setkání se konalo v únoru 2003 v Tokiu, o čtyři roky později se akce uskutečnila v Praze. Japonsko-anglický název v překladu znamená „noc povídání či tlachů“.

Zveřejněno: 16. 9. 2013, Pecuch Martin