Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pilsner fest se letos bude konat 5. října

Pilsner fest se letos bude konat 5. října

Ilustrační fotografie z minulých ročníků Pilsnerfestu.

Ilustrační foto

Přesně v den výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell, 5. října, se uskuteční letošní Pilsner Fest. Organizátoři slibují, že se tradiční plzeňská akce představí v nové podobě.

Posun k říjnovému datu podle nich znamená jasnější spojení s oslavou zrodu piva Pilsner Urquell, prvního zlatého ležáku na světě. Také dramaturgie festivalu, které se opět ujal Pavel Anděl, nabídne několik zajímavých změn v programu. Na dvou podiích se představí to nejlepší z české hudební scény. „Jako ochutnávku z nabitého plánovaného programu lze prozradit skupinu Čechomor, která zahraje akusticky ve spojení se symfonickým orchestrem. Na druhé scéně bude hlavním tahákem kapela Kryštof. Celou hudební část oživí moderátorská dvojice Nasty & En.dru,“ prozrazuje Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje a slibuje, že program budou organizátoři odkrývat postupně.

Hlavním partnerem Pilsner Festu je již tradičně město Plzeň.

Zveřejněno: 23. 4. 2013, Mařanová Helena