Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pilsner Fest uzavře část ulice U Prazdroje

Pilsner Fest uzavře část ulice U Prazdroje

Ilustrační fotografie

Organizátoři plzeňského svátku piva a hudby Pilsner fest, který se koná v sobotu 5. října, i letos nechají uzavřít část ulice U Prazdroje. Dočasná uzavírka v úseku křižovatky U Prazdroje – Sirková po křižovatku U Prazdroje – Lobezká v obou směrech v době od 5. října od 00.15 hod do 6. října do 04.00 hodin umožní rozšířit program festivalu a zvýší bezpečnost návštěvníků. Objízdná trasa vede okolními ulicemi a s ohledem na víkendový provoz by měla dopravní omezení znamenat pro řidiče jen minimální zdržení.

Uzavírka se dotkne také vozidel městské veřejné dopravy:

Noční linky č. N3 a N6

Uvedené linky pojedou v noci z 5. na 6. 10. a v noci z 6. na 7. 10. obousměrně odkloněny z ulice U Prazdroje po objízdné trase přes Sirkovou a Šumavskou ulici. Náhradou za zrušenou zastávku „U Prazdroje“ odbaví autobusy nočních linek v zastávce „Šumavská“ v Šumavské ulici.

Linky č. 11, 13, 15, 16, 17 a 28

Uvedené linky pojedou dne 5. 10. obousměrně odkloněny z ulice U Prazdroje po objízdné trase přes Sirkovou a Šumavskou ulici. Náhradou za zrušenou zastávku „U Prazdroje“ odbaví trolejbusy a autobusy těchto linek v zastávce „Šumavská“ v Šumavské ulici.

Linka č. 12

Ve směru do centra bude linka č. 12 dne 5. 10. odkloněna přes Sirkovou ulici. Z tohoto důvodu pojedou trolejbusy linky č. 12 ze zastávky „Mikulášská“ přímo do zastávky „Anglické nábřeží“. Zastávky „Hl. nádr. ČD, Šumavská; Šumavská a U Prazdroje“ budou pro linku č. 12 zrušeny bez náhrady. Z důvodu zkrácení trasy budou spoje lince č. 12 odjíždět dne 5. 10. z Letkova a Božkova o 3 minuty déle oproti pravidelnému jízdnímu řádu. Trasa a zastávky v opačném směru do Božkova zůstávají beze změn.

Zveřejněno: 26. 9. 2013, Pecuch Martin