Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pivo na tradiční Pilsner Fest je uvařeno

Pivo na tradiční Pilsner Fest je uvařeno

Na várku piva určenou pro letošní Pilsner Fest v pondělí osobně dohlédli moderátoři festivalu Nasty s En.druem a především proslulá kapela Blue Effect, účastník hlavního hudebního programu. Se sládkem Václavem Berkou pomohli zkontrolovat suroviny a podle tradiční receptury uvařit várku piva Pilsner Urquell, kterou si budou moci návštěvníci plzeňského festivalu vychutnat 5. října.

Patroni pilsnerfestovské várky společně ukončili varní proces krátkým zazvoněním na základě dávného zvyku plzeňských sládků. „Pivo je pro nás se všemi jeho zvyklostmi a rituály požitkem, předmětem zájmu i inspirací. Teď, když jsme nahlédli pod pokličku plzeňskému sládkovi, nám bude chutnat ještě víc,“ řekl Petr Cerha zvaný Nasty. „Možná si ‚plzeňské‘ najde místo i v nějakém našem vystoupení, a rozhodně po něm,“ dodal s úsměvem.

Pilsner Fest – oslava zrodu originální plzeňského ležáku Pilsner Urquell – letos vypukne v pivovaru symbolicky v den uvaření první várky 5. října 1842. Návštěvníci kromě zajímavého hudebního programu zažijí zábavný doprovodný program včetně původních pivovarských řemesel, ochutnávky sladových pokrmů či unikátního představení Národního divadla věnovaného historii plzeňského piva. Zároveň se přímo před zraky návštěvníků Pilsner Festu uskuteční finále světově úspěšné soutěže o nejlepšího výčepního Pilsner Urquell Master Bartender.

Zveřejněno: 2. 9. 2013, Pecuch Martin