Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň a Regensburg slaví 20 let partnerství

Plzeň a Regensburg slaví 20 let partnerství

Regensburg

Na bohatý program u příležitosti 20. výročí partnerství mezi Plzní a Regensburgem se mohou těšit nejen obyvatelé Regensburgu, ale i jeho návštěvníci. V bavorském městě se v těchto dnech uskuteční Plzeňský týden, který pořádá město Plzeň ve spolupráci s Regensburgem, a zájemci během něj budou moci obdivovat hudbu, divadlo nebo barokní ohňostroj. Vyvrcholí v sobotu 28. září, kdy mimo jiné primátor Hans Schaidinger společně s primátorem Martinem Baxou odhalí název nové ulice Pilsen Alee (Plzeňská alej).

Partnerská smlouva o spolupráci měst Plzeň a Regensburg byla podepsána tehdejším primátorem Zdeňkem Mračkem a starostkou Christou Maier. Od té doby se mezi oběma městy rozvinula spolupráce v celé řadě oblastí.

„Pro naše město je partnerství s Plzní v každém ohledu velice významné, protože podporuje sbližování a dobré sousedské vztahy dvou velkých regionů, Východního Bavorska a Plzeňského kraje. Kontakty obyvatel a institucí v Plzni a Regensburgu jsou navýsost rozmanité a intenzivní. Ať už jsou to společné aktivity škol, setkávání mládeže, skautů, seniorů, církevní akce, sportovní a kulturní výměny, výrazné hospodářské vztahy a pravidelné kontakty obou magistrátů. To vše ukazuje, jak je toto partnerství aktivní. Mám radost z každého nového nápadu a z každé iniciativy, které našemu partnerství dodají další elán,“ uvedl Hans Schaidinger.

Program Plzeňského týdne v Regensburgu je k dispozici na www.regensburg.de

Zveřejněno: 26. 9. 2013, Pecuch Martin