Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň bude pokračovat v rekonstrukci…

Plzeň bude pokračovat v rekonstrukci fotbalového stadionu Štruncovy sady

Fotbalový stadion Štruncovy sady - současná podoba

(Fotbalový stadion Štruncovy sady - současná podoba)

Zastupitelstvo schválilo rozpočtové opatření, které pokračující rekonstrukci umožní.

Odbor správy infrastruktury tak bude realizovat částečnou rekonstrukci objektu hlavní tribuny, a to v rozsahu minimálních úprav pro splnění základních kritérií UEFA. Částečná rekonstrukce bude zahrnovat v I. patře úpravu šaten hostů a domácích, sociálního zázemí, vytvoření adekvátního prostoru a zázemí pro pracovníky médií. Ve II. patře dojde ke kompletní úpravě vnitřních prostor. Částečně se bude rekonstruovat i venkovní spodní tribuna.

Odbor investic bude garantem výstavby dvou stožárů osvětlení za 17,5 milionu korun včetně DPH. Částka je zahrnuta do celkové sumy rekonstrukce, která je ve výši 58,7 milionu korun, z toho s téměř 28 miliony rozpočet na rok 2013 počítal.

Zveřejněno: 25. 1. 2013, Pecuch Martin