Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň hostila setkání ředitelů městských…

Plzeň hostila setkání ředitelů městských policií

Slavnostního přivítání hostů se u společného oběda ujal primátor Martin Baxa.

Více než dvě desítky ředitelů městských policií se ve čtvrtek 18. dubna sjely do Plzně, aby zde diskutovaly o společných problémech, které jejich sbory musí řešit. Přestože velikost měst, počet strážníků i rozpočty jednotlivých útvarů se liší, jako jeden z nejpalčivějších považují bezdomovectví. 

„Kolegium ředitelů městských policií má dlouhou tradici a dobře funguje. Všichni máme jeden záměr, kterým je efektivně pracovat pro bezpečnost našich občanů,“ řekl velitel Městské policie Plzeň Antonín Šturm.

Společná jednání se týkala především navrhovaných legislativních změn v oblasti zákona o obecní policii, novele zákona o přestupcích a o silničním provozu. Zástupci Městské policie Plzeň zde prezentovali praktické zkušenosti s ochranou informací včetně osobních údajů.

Setkání se kromě Antonína Šturma a Pavla Krákory, ředitele Městského ředitelství policie Plzeň, za město zúčastnil také radní pro oblast bezpečnosti Robert Houdek. Slavnostního přivítání hostů se u společného oběda ujal primátor Martin Baxa.

Primátor vyzdvihl především výbornou spolupráci plzeňských strážníků s Policií ČR. Připomněl, že městská policie pracuje dobře a efektivně. „Strážníci se snaží podpořit policisty tam, kde je to možné. Stejně tak bychom ovšem bez státní policie nezvládli například náročná bezpečnostní opatření, které si vyžádaly domácí zápasy FC Viktoria v Evropské lize. Tento model spolupráce ukazuje, že je velice efektivní, a troufám si říct, že slouží k oboustrannému prospěchu. Jsem přesvědčen, že bez obecních a městských policií by bezpečnostní situace v našem státě byla mnohonásobně horší,“ uvedl Martin Baxa

Fotogalerie

Zveřejněno: 18. 4. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni