Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň na sebe v italské Cervii upozorní…

Plzeň na sebe v italské Cervii upozorní příběhem

Příběh loutek

Jako kulturní město plné života a s obrázky z výstavy Paměť loutky – příběh města, které upozorní na loutkářskou tradici, a také skleněnou zvonkohrou připomínající plzeňské pivo se bude prezentovat Plzeň na výstavě zahradních expozic ve veřejných prostorách italského města Cervie ve správní oblasti Ravenna. Výstava je přehlídkou umění zahradníků z různých měst celé Evropy, Japonska a Spojených států amerických. Půjde o vytvoření květinového záhonu, na němž má každý účastník pomocí zahradnického materiálu, především květin, ztvárnit symboliku svého města. Od roku 2000 se město prezentuje v Cervii prostřednictvím pracovníků Správy veřejného statku již poosmé. Naposledy to bylo v roce 2011, kdy byla představena jako Park roku 2010 Mlýnská strouha. Libreto letošní expozice je Plzeň – Příběh města. Slavnostní zahájení se uskuteční 26. května.

Zveřejněno: 1. 3. 2013, Pecuch Martin