Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň půjčila Chotěšovu sochu Panny Marie

Plzeň půjčila Chotěšovu sochu Panny Marie

Sousoší Kalvárie na Rooseveltově mostě (původně Saský most)

Originál sochy Panny Marie ze sousoší Kalvárie na Rooseveltově mostě (původně Saský most) je jedním z celkem osmi, které chce obec Chotěšov získat pro projekt Záchrana barokních soch Plzeňska. O výpůjčce do roku 2020 této městem Plzeň vlastněné sochy rozhodla rada na základě žádosti místostarosty Chotěšova Luďka Rosenbergera.

Pokud Chotěšov získá na projekt finanční prostředky z Regionálního operačního programu, opraví segment konventu, jenž se stane expozičním depozitářem. Část finančních prostředků bude použita také na renovaci soch.

Chotěšov si od umístění barokních kamenných skvostů v klášteře slibuje zvýšení atraktivity této národní kulturní památky.

Rooseveltův most (původně Saský most)

Zveřejněno: 12. 8. 2013, Pecuch Martin