Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň se představuje v italské Cervii

Plzeň se představuje v italské Cervii

Plzeň se představuje v italské Cervii

Foto: Správa veřejného statku města Plzně

Příběhem města v zahradní úpravě se letos prezentuje město Plzeň v italské Cervii. Festival s názvem Cervia citta giardino (Cervia, město, zahrada), jehož vznik se datuje rokem 1972, je jednou z nejvýznamnějších akcí věnovaných architektuře zeleně. Každý rok se středoitalské městečko Cervia díky zahradníkům z mnoha italských a evropských měst promění v zajímavou zahradu. Plzeň, která jako jediná zastupuje Českou republiku, zvolila expozici s názvem Příběh města. „Příběhem města je myšlen vývoj Plzně od jeho založení na soutoku čtyř řek až po dnešní město plné života, barev a vůní. Proud času probíhající městem symbolizuje pestrý pás květin s šalvějí, pařížskými kopretinami, aksamitníky, starčeky, rudbekiemi, lobelkami a dalšími květinami a se zákruty v podobě říčních meandrů,“ popisuje Irena Tolarová, vedoucí oddělení koncepce zeleně Správy veřejné statku, a doplňuje, že například tradici vaření piva připomíná a jemným zvukem dotváří skleněný objekt z recyklovaných láhví Pilsner Urquell, jehož autorkou je výtvarnice Dagmar Štrosová, která tvoří pod značkou Luckywaste. Banner s velkoformátovou fotografií a texty připomíná bohatou kulturní nabídku města Plzně s upozorněním na získání titulu Evropské hlavní městku kultury 2015.

Zahradní úpravy provedli zaměstnanci Správy veřejného statku v týdnu od 13. do 17. května. Plocha se nachází uprostřed parkově upraveného kruhového objezdu Rotonda Don Minzoni, který je součástí jedné z hlavních městských promenád. Slavnostního zahájení festivalu, které se konalo 25. května, se za městskou správu zúčastnila radní Helena Matoušová.

Zveřejněno: 10. 6. 2013, Pecuch Martin